door Karen Luiken,
03
november
2026
|
11:07
Europe/Amsterdam

Studenten brengen vrouwelijke ondernemers samen

Vrouwelijke ondernemers samenbrengen op één plek. Zowel online als fysiek. Een plek waar ze het over werk kunnen hebben, maar ook waar ze juist even úít de werksfeer kunnen stappen. Vier Fontysstudenten zetten zich ervoor in.

Accountancy-student Parmida Baladi, ICT-student Maud Hagens, Sportkunde-student Bjorn Simons en Commerciële Economie-student Memet Can Dursun zijn in september gestart met de minor Ondernemerschap bij Fontys. Daarbij staat alles in het teken van het opzetten van een bedrijf. Welk bedrijf dat is, welk doel het heeft en voor welke doelgroep het opereert, is helemaal aan de studenten zelf. Deze groep besloot zich in te zetten voor vrouwelijke ondernemers.

Het project begon met een onderzoeksfase, waarbij de vier studenten in anderhalve week tijd 46 vrouwelijke ondernemers interviewden. Zij waren op een enkeling na allemaal tussen de 25 en 55 jaar oud en werkten in allerlei verschillende branches.

“Uit de gesprekken bleek dat 78 procent van de vrouwelijke ondernemers moeite heeft met de balans tussen werk en privé en dat 62 procent meer behoefte heeft aan verbinding en het delen van ervaringen met andere vrouwelijke ondernemers”, legt student Maud uit.

Women Entrepreneurs Society
Daar moesten ze iets mee, vonden de minor-studenten. En dus zijn ze gaan brainstormen. “Uiteindelijk kwamen we op het idee om een society op te richten met als doel om vrouwelijke ondernemers samen te brengen”, aldus Bjorn. “Een plek waar ze met elkaar kunnen sparren en in gesprek kunnen gaan, maar ook een plek waar ze juist even uit de werksfeer kunnen stappen en zich op persoonlijk gebied kunnen ontwikkelen.” 

Dat heeft geresulteerd in Women Entrepreneurs Society, een community met twee kanten: online en fysiek. “De online kant is een soort platform waar vrouwelijke ondernemers met elkaar in contact kunnen komen door middel van chatfuncties”, vertelt ICT’er Maud. 

“Maar we bouwen er ook rustfuncties in. Uit onze gesprekken is namelijk gebleken dat veel vrouwen meer behoefte hebben aan rustmomenten tijdens hun werkdagen. Die willen we met ons platform creëren door op bepaalde momenten ingebouwde meldingen te sturen waarin we gebruikers eraan herinneren om even pauze te nemen.”

Abonnementen 
De fysieke kant van de society bestaat uit maandelijkse evenementen, waarvan de eerste gepland staat op donderdag 19 november. Gastspreker Bianca Soetens (zelf een succesvol onderneemster) komt langs en er is plek voor dertig vrouwen. Beter gezegd: er wás plek voor dertig vrouwen, want alle kaartjes zijn al uitverkocht. “Ja, dat is heel snel gegaan”, zegt Parmida trots. “Maar er volgen nog meer bijeenkomsten, dus geïnteresseerden kunnen zich daar alvast voor aanmelden.”

En de app, kan die ook al gedownload worden? “Nog niet, maar we zijn er druk mee bezig. Net zoals de financiële kant, want het businessmodel moet nog gebouwd worden. We willen het in een abonnementsvorm gieten. Vrouwen betalen dan een x-bedrag per jaar en mogen voor dat geld onbeperkt gebruikmaken van het platform en de maandelijkse evenementen.”

Reageren kan hieronder. Eenmaal gepubliceerde reacties worden niet verwijderd

Reacties (0)
Bedankt voor uw bericht.