Zangeres Hannah in finale 3FM talentenjacht
In november vorig jaar kwam haar eerste nummer uit en nu al is daar het eerste succes. Hannah Roelofs, Fontysmedewerker bij Pulsed, heeft het geschopt tot de finale van de muziekwedstrijd 3FM Trending Talent.
UPDATE: Hannah is als tweede geëindigd in de finale van 3FM Trending Talent; Julia - artiestennaam XXJULÍA - wist de winst te behalen.
Al van jongs af aan weet Roeloefs dat ze muziek wil maken. “Helaas mocht ik als Brabantse niet bij Kinderen voor Kinderen, want ik heb natuurlijk geen rollende r.” Dat hield haar niet tegen. Na een opleiding aan het Rock City Institute in Eindhoven stroomde ze door naar de Rockacademie in Tilburg. Daar koos ze voor de artiestennaam Hannah en bracht haar eerste nummer ‘Selfish’ uit. Met dit nummer is ze nu als nieuw talent doorgebroken tot de finale van de 3FM talentenjacht.
Stap naar voren
Ze staat aan het begin van haar carrière als popzangeres, maar het is niet zo dat Roelofs voor het eerst op het podium staat. Ze heeft al veel ervaring als achtergrondzangeres van de Nederlandse band Kovacs, waar ze een aantal jaar mee rondtoerde in binnen- en buitenland. Maar, zo heeft ze besloten, nu is het háár tijd.
“Al die tijd stond ik altijd veilig achteraan op het podium. Steeds dacht ik: dit kan ik toch ook, maar ik durfde het nooit. Nu ik de stap heb gezet, ben ik zoals altijd heel onzeker over mezelf en mijn muziek, maar ik ga het proberen. Het is tijd om naar voren te stappen.”
Trillende handjes
De onzekerheid blijft, maar het is ook iets wat ze gebruikt bij het schrijven van haar muziek. “Alles wat ik schrijf is autobiografisch. Nu is dat vooral de onzekerheid die ik voel op het podium. Ieder optreden heb ik trillende handjes en sta ik te zweten. Op dat podium zie je mij zoals ik echt ben. Ik toon mijn ware emotie in de muziek. Om jezelf zo te laten zien wie je bent, is echt megaspannend.”
Sinds het moment dat ze, na lovende woorden van zanger Douwe Bob, door radiozender 3FM werd geselecteerd voor deze talentenwedstrijd, was ze even wat minder met muziek bezig. Want om de finale te halen moest ze wel voldoende stemmen binnenhalen. En dus ging ze dagenlang op pad om zieltjes te winnen.
“Acht uur in je eentje op Utrecht Centraal rondhangen om mensen zover te krijgen om op jou te stemmen is natuurlijk wat ongemakkelijk. Maar ik heb alles op alles gezet. En het is gelukt: ik sta in de finale. Maar het is nog niet voorbij, want om te winnen moet ik nog een keer de straat op.”
Een groot deel van de achterban die op haar stemde, bestaat uit studenten en collega’s bij Pulsed. Nadat haar moeder en broer hier eerder al werkten, is zij nu het derde familielid dat rondloopt bij deze opleiding op Rachelsmolen.
“De studenten en collega’s zijn allemaal zo lief. Ze stemmen op me en steunen me enorm. Voorlopig gaat het me niet lukken om voldoende geld te verdienen als
zangeres, maar mocht dat wel zo zijn, dan wil ik dit werk met studenten sowieso altijd blijven combineren.”
Stemmen
De winnaar van de muziekwedstrijd mag live optreden in de studio van de radiozender, een geweldige kans om jezelf als artiest te laten zien. Tot 15 mei kan er gestemd worden op Hannah en dus is ze de komende tijd opnieuw druk bezig om mensen achter zich te krijgen. Want nu ze zover is gekomen, gaat ze er voor.
“Ik sta samen met Julia in de finale. Toevallig hebben we samen nog op de Rockacademie gezeten, dus er is geen sprake van rivaliteit. We gunnen het elkaar echt, maar natuurlijk willen we allebei wel zelf graag eerste worden. Ik zou ook tegen mezelf kunnen zeggen dat tweede worden eigenlijk ook al super goed is, maar zo sta ik er nu niet in. Daarin ben ik echt een doorzetter. Ik wil nu echt winnen.”
En hoe leuk zou het zijn? Een student afgestudeerd bij onze eigen Fontys Rock Academie als 3FM trending talent 2025!
Allemaal even luisteren en stemmen dus :-)