Wifi en netwerk Fontys weer stabiel na aanval
UPDATE - Wifi, telefoon en netwerk lagen sinds gisteren Fontysbreed voor het grootste deel plat, maar zijn sinds pakweg 15.00 uur weer stabiel. Oorzaak is een DDoS-aanval op Surf.nl, de ict-samenwerking van Nederlandse onderwijs- en onderzoeksinstellingen, die met name het zuiden van het land trof.
Wie of wat achter de aanval zit, is niet bekend. Wel stelt Hub Gerats, Corporate Information Security Officer van Fontys, dat het niets te maken heeft met de cyberattack die afgelopen weekend plaatsvond bij de TU/e in Eindhoven.
Wifi, telefoon en het interne netwerk werkten heel af en toe nog wel. Maar van stabiele verbindingen was zo'n 24 uur lang eigenlijk geen sprake op alle Fontyslocaties. Een onbekend aantal studenten is in elk geval vandaag niet naar school gekomen omdat er geen wifi beschikbaar is. Inmiddels lijkt het netwerk weer stabiel en werken wifi en telefoon weer gewoon.
Toestroom
Bij een DDoS-aanval (Distributed Denial of Service) worden vanaf meerdere computers zoveel aanvragen naar de aangevallen website verzonden dat deze de toestroom niet meer aankan en de website niet meer goed functioneert. Eerder deze week was er ook al een DDoS-aanval op DigiD.