Studenten dansen met kinderen voor Make-A-Wish
Wensen vervullen van kinderen met een levensbedreigende ziekte. Dat is waar Make-A-Wish zich al ruim 45 jaar voor inzet. Deze week kan de non-profitorganisatie ook rekenen op de hulp van tweedejaars communicatiestudenten Eva, Julie, Lenne en Roos. “Voor kinderen, met kinderen."
Het begon een tijd geleden tijdens een van de opdrachten die ze kregen vanuit hun opleiding, waarbij de studenten een activatie moesten bedenken voor een goed doel, zo legt Roos uit. “Dat maakt deel uit van de Good Vibes Week, waarin meerdere groepen geld inzamelen. Wij kozen voor Make-A-Wish, want we wilden heel graag iets voor kinderen doen.”
Om zoveel mogelijk geld op te halen koppelden de studenten hun actie aan Chloé, een 5-jarig meisje dat ernstig ziek is en kanker heeft. “Wat ze precies heeft weten we niet, maar we wisten wél wat haar grootste wens was”, aldus Eva. Prinses zijn voor een dag. “Ze werd opgehaald met een limousine, bezocht een kasteel én ontmoette Prinses Sterre terwijl ze zelf ook een prinsessenjurk aan had.”
Bewustwording
Het verhaal van Chloé werd ingezet om kinderen van een basisschool in Dommelen op de eerste plaats vooral bewust te maken van Make-A-Wish en wat die organisatie doet voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. “Niet alleen voor kinderen die terminaal zijn dus, daar vergissen veel mensen zich nog wel eens in”, verklaart Eva.
Een andere groep studenten van dezelfde opleiding zamelt geld in voor de stichting Leergeld. Zij lieten schoolkinderen kunstwerken maken die aan ouders en familieleden verkocht gaan worden.
De Eindhovense wethouder Samir Toub nam gisteren het eerste 'kunstwerk' in ontvangst op campus Rachelsmolen.
Al snel volgde de actie waar geld mee opgehaald gaat worden. Groep 5 tot en met 8, in totaal zes klassen, hebben woensdag de kans om een heuse dansvoorstelling te geven aan papa’s, mama’s, opa’s, oma’s en andere geïnteresseerden. Zij kunnen een entreekaartje kopen voor vijf euro. De opbrengsten van de donaties en consumpties tellen we daar ook bij op”, aldus Lenne.
Toegankelijk
Voordat de voorstelling begint krijgen de kinderen een dansworkshop van Roos, die in het dagelijks leven ook dansles geeft. “Ik weet wat deze leeftijdsgroep aankan, en daar heb ik een choreo voor bedacht. Toegankelijke pasjes, die de kinderen hopelijk goed uit kunnen voeren.”
Aan het enthousiasme zal het woensdag in ieder geval niet liggen, want heel veel kinderen wilden meedoen. Hoeveel dat er precies zijn weten de studenten nog niet. “Daar horen we vanmiddag meer over, maar dat het leuk wordt is één ding wat zeker is.”
De studenten willen uiteindelijk het streefbedrag van 800 euro passeren. Daarvan hebben ze online al meer dan de helft opgehaald. “Het eindbedrag presenteren we volgende week aan onze medestudenten, inclusief aftermovie. Iets wat alle groepen moeten doen. Zo halen we gezamenlijk hopelijk een mooi bedrag op voor het goede doel.”