door Karen Luiken,
31
januari
2025
|
10:52
Europe/Amsterdam

Oud-fysiostudent eist collegegeld terug van Fontys

Een voormalige Fontysstudent fysiotherapie die niet mocht afstuderen omdat hij niet aan alle eisen van zijn opleiding voldeed, krijgt mogelijk twee jaar collegegeld terugbetaald. De Raad van State gaf dat advies deze week toen de zaak werd behandeld.

De student begon in 2014 met zijn opleiding. Formeel begon hij in september 2019 met zijn afstudeeropdracht, maar jaren later kreeg hij volgens het Eindhovens Dagblad te horen dat hij niet mocht afstuderen, omdat hij niet aan de door Fontys in 2022 aangescherpte eisen voldeed. Studenten moesten in dat jaar nieuwe vakken halen en bovendien moesten alle opdrachten en tentamens van het tweede studiejaar klaar zijn.

De fysiostudent was daar naar eigen zeggen niet van op de hoogte omdat hij er nooit op gewezen is. Maar dat is volgens Fontys niet waar. “Fontys probeert studenten altijd zo goed mogelijk te informeren over wijzigingen in de opleidingen. In algemene zin worden studenten via portalberichten op de hoogte gesteld en van studenten wordt verwacht dat zij die berichten lezen”, klinkt het in een reactie. “Daarnaast staan de ingangseisen in de OER; studenten worden geacht op de hoogte te zijn van de geldende regels en ingangseisen.”

De Adviescommissie deed onderzoek naar de informatievoorziening. Het blijkt niet goed meer te herleiden of alle informatievoorziening deze student in goede orde bereikte en wat daarin de eigen verantwoordelijkheid van de student was.

Rechtszaak
Toen de student van het Fontysbestuur te horen kreeg dat hij niet is benadeeld, spande de man een rechtszaak aan. Hij eiste het collegegeld terug van vijf studiejaren, maar daar gaat Fontys niet mee akkoord.

“Fontys heeft vastgesteld dat sommige zaken aan de kant van de opleiding niet helemaal goed zijn verlopen, maar dit heeft zeker geen betrekking op vijf studiejaren. Tevens is duidelijk geworden dat ook de student zaken heeft laten liggen. Fontys is daarom ook niet bereid om mee te gaan met het verzoek van de student en heeft daarom zijn bezwaar vorig jaar ongegrond verklaard. Naar aanleiding van de zitting bij de Afdeling Bestuursrechtspraak Raad van State is door de rechter een schikking voorgesteld die Fontys in overweging neemt.”

Die schikking omvat het terugbetalen van maximaal twee jaar collegegeld. Fontys doet daar nog geen mededelingen over. De student kan zich er volgens het ED in vinden.

Reageren kan hieronder. Eenmaal gepubliceerde reacties worden niet verwijderd

Reacties (0)
Bedankt voor uw bericht.