Heerlijk sfeertje op zonovergoten Purple Festival
Het Purple Festival in Tilburg was weer een bonte mengelmoes van kleuren, dreunende beats en mensen die duidelijk het einde van hun vakantie vierden. Een heel erg geslaagde editie van het intro-feestje voor alle eerstejaars, waaraan voor het eerst ook mbo-studenten meededen.
De in Spanje, Griekenland of elders gebruinde benen en torso’s kunnen vandaag in het uitgestrekte Leijpark nog een keer mooi in de etalage. In een relaxed festivalsfeertje, bekend voor velen en een nieuwe ervaring voor anderen. “In Thailand we can’t have those festivals. Much too hot and too crowded”, zegt Prairie, die vanaf volgende week een half jaar International Business gaat volgen in Eindhoven.
Knapper
Tijdens het optreden van Abba Fever zit ze met haar vrienden Wowa en Pai rustig in het gras. De drie aankomende International Business-studenten uit Thailand zijn een goede week in Nederland. “We blijven één semester in Eindhoven, tot 31 januari. Onze huisvesting en alles was een maand van te voren al geregeld. Relaxed, dus.”
Hun indrukken zijn kraakvers. “Parkfestivals als deze kennen wij niet”, zegt Wawai. “Dat zou een chaos worden en een enorm gekrioel van bezoekers. Hier kunnen we lekker chillen.” Het leven in het ‘dorpse’ Eindhoven maakt een goede eerste indruk: “Gemoedelijke sfeer. Wel moeten we nog leren fietsen - want dat doen we in Thailand ook niet.”
De eerste Nederlanders die ze ontmoeten zijn vriendelijk en open. En, aldus de dames Prairie en Wowa: “De mannen zijn een stuk knapper dan we hadden verwacht.”
Opvallend veel internationals lijken dit jaar de weg gevonden te hebben naar het festival. Maar dat geldt ook voor de Nederlandse studenten. Zoals Ravi, Bart en Nick die gaan studeren bij Fontys ICT in Eindhoven. Ze zijn duidelijk meer vertrouwd met de festivalkoorts. “Nadeel is dat de bar pas om 16.00 uur open gaat”, zegt Ravi. “Ik bedoel: het is een festival en mooi weer. Dan moet je ook niet moeilijk doen over bier, vind ik.”
Roxy Dekker
Het schema voor de optredens op het hoofdpodium loopt ietwat anders dan gepland doordat Roxy Dekker in een file was beland en daardoor veel later en ook slechts kort optreedt. Ze krijgt de handen niet echt op elkaar bij het volgestroomde hoofdveld, maar niet getreurd: er is genoeg vermaak op en buiten de twee podia om iedereen dik tevreden te houden. Wat heet: de sfeer lijkt deze editie beter dan ooit.
Drank, warm weer en daardoor ietwat schaarser geklede studenten: een broeierige combi. Ideale omstandigheden voor de medewerkers die de Tent van Consent bemensen. “We staan hier namens het Centrum Seksueel Geweld, een initiatief van de Rijksoverheid”, vertellen medewerksters Susanne en Meriora. CSG wil jongeren (van 16 tot 23 jaar) bewust maken van de Consent-wet, die sinds 1 juli van kracht is. [Tekst loopt door onder foto's]
“Strekking is dat je voortaan vooraf duidelijk afspreekt dat een seksueel contact gewenst is. Ook uit reacties van de aanwezigen hier blijkt dat ze eerder vaak negatieve ervaringen hadden hiermee. Bijvoorbeeld wanneer drank en drugs in het spel zijn, worden grenzen overschreden. Partners nemen plaats in onze tent nadat ze eerst een slotje hebben opgehangen”, vertelt Meriora. “Het slot en de sleutel staan voor wederzijdse toestemming. Je hebt beiden nodig om het goed te laten werken.”
Prima energie
Ook het College van Bestuur loopt rond op het Purple Festival. Na twee uurtjes sfeer proeven vindt Frans Möhring het een zeer gemoedelijk gebeuren. “Je voelt de energie van de nieuwkomers, een nieuwe Fontys-generatie.”
Möhring vindt het positief dat ook veel mbo’ers vandaag mee feesten. “Weliswaar een andere opleiding, maar natuurlijk hebben al deze studenten het nodige gemeen. Ze zijn nieuw, moeten vaak wennen aan een andere stad en gaan vanaf volgende week aan de slag om een beroep te leren.” Nadat er al langer sprake van was om de intro-activiteiten van mbo, hbo en wo te combineren, is het goed dat dit nu daadwerkelijk gebeurt.
Dat laatste vindt ook Nicolette Koot van de Purple-organisatie. “Onder de 10.700 aanmelders zijn er 533 van het mbo. Bovendien heb je ook nog universiteitsstudenten die hier vandaag rondlopen. Mooi dat deze verschillende ‘bloedgroepen’ hun intro-week samen afsluiten.”