door Jan Ligthart,
27
augustus
2024
|
17:32
Europe/Amsterdam

Engineering straft studenten voor alcoholmisbruik tijdens Purple

Fontys Engineering heeft maatregelen genomen tegen een forse groep studenten die zich niet aan de alcoholregels heeft gehouden van introductieweek Purple. Cursor, het collega-medium van TU Eindhoven, meldde gisteren dat op de TU-campus studenten al rond lunchtijd flink aan het bier zaten op het terras van Hubble. 

Dat gebeurde tijdens de verkenningstocht over de TU-campus, waar het Nexus-gebouw zich bevindt dat het onderkomen is voor Engineeringstudenten. Nadat Cursor erover had bericht, kwam Fontys Engineering vandaag met sancties. De regels over en controle op alcoholgebruik worden door Engineering aangescherpt.  Een kanotocht die vanmiddag plaats zou vinden is van de agenda gehaald. En studievereniging Innovum wordt financieel gekort vanwege wat er maandagmiddag gebeurde. 

De strafmaatregelen zijn bedoeld om te voorkomen dat dit nog een keer gebeurt, laat een woordvoerder van Fontys weten. De maatregelen zullen ongetwijfeld ook als wake-up call voor studenten en verenigingen van andere Fontys-opleidingen dienen, opdat daar niet hetzelfde gebeurt. 

Op de Purple website staat overigens ook duidelijk omschreven wat de regels zijn: ‘1. Er wordt geen alcohol geschonken, doorgegeven of verstrekt aan minderjarigen. Dit is strafbaar. 2. Voor 16 uur wordt er ook geen alcohol geschonken op de activiteiten en mag het ook niet genuttigd of doorgegeven worden.’

Ook staat in dezelfde spelregels dat de introductiecommissie van elk instituut er voor zorgt dat er geen sprake is van alcoholmisbruik en dat er een sociaal veilige omgeving is. Purple werkt bovendien samen met Alcoholwijs, een project binnen Fontys dat zich inzet voor verantwoordelijk gebruik van alcohol.

Reageren kan hieronder. Eenmaal gepubliceerde reacties worden niet verwijderd

Reacties (0)
Bedankt voor uw bericht.