Column, Rens van der Vorst,
21
februari
2025
|
09:09
Europe/Amsterdam

De e-mail handtekening

Het karakter van iemand weerspiegelt zich in de automatische e-mail-handtekening. Laat ik er een paar op een rij zetten.

De zelfingenomen kwast. Herkenbaar aan een handtekening vol met titels, verwijzingen naar commissies, adviesorganen, URL’s met de eigen naam erin en plaatjes van geschreven boeken.

De minimalist. Ondertekent met ‘Gr. E.’ Weinig werk, maar heeft de ondertekening toch geautomatiseerd.

De bedrijfsslaaf. Heeft een handtekening precies conform de huisstijl van de organisatie. Inclusief huisstijlkleuren, logo en lettertype.

De werk-privé-balans-fanaat. Prominent in de handtekening staat wanneer de mailer niet beschikbaar is en/of wanneer de mail niet gelezen wordt.

Het tegeltje. Heeft een motto of een slogan in de ondertekening staan. Soms heeft dat te maken met het bedrijf (we summon the future), soms privé (carpe diem).

De bomenknuffelaar. Roept iedereen in de handtekening op om de mail vooral niet te printen. 

En dan heb je natuurlijk ook nog allerlei mengvormen. Vaak staat er ook nog een disclaimer in de handtekening. Het leukste is altijd als daarin staat dat niets uit een nietszeggende, saaie mail mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd. Yeah, right, alsof iemand dat zou willen. 

In de toekomst wordt de auto-handtekening belangrijker. Je hebt namelijk steeds meer AI-Assistenten, zoals CoPilot, die automatisch mails beantwoorden. Veel mensen zijn daar niet van gediend. Ik ook niet. Daarom onderteken ik mijn mails tegenwoordig met Rens van der Vorst .

Inderdaad, Rens-Kwadraat.
Als een mail dan begint met ‘hallo Rens2‘ dan weet ik dat die gecomponeerd is door een AI-robot. En die kan ik prima negeren.  
 

Rens van der Vorst is technofilosoof, werkt bij Fontys hogescholen ICT en Engineering en is auteur van diverse boeken, waaronder Digitale Gremlins en Pretty Wild Woman. Lees hier de eerdere columns die hij voor Bron schreef.  

Reageren kan hieronder. Eenmaal gepubliceerde reacties worden niet verwijderd

Reacties 1 - 5 (5)
Bedankt voor uw bericht.
cxxc
31
May
2025
jsd
Isabelle
24
February
2025
Hahah! Geweldig stuk, heel herkenbaar.
Ik vrees dat ik in de categorie de bedrijfsslaaf val hahah
Klaas
23
February
2025

''~``
( o o )
+------------------.oooO--(_)--Oooo.------------------+
| Ik mis er nog 1 |
| .oooO |
| ( ) Oooo. |
+---------------------\\ (----( )———------------------+
\\_) ) /
(_/

------------------------------------------------
Nick
21
February
2025
Ik heb geen e-mail handtekening. Nooit gehad. Ik tik meestal gewoon mijn naam: Nick. Soms, als ik daar zin in heb, mijn telefoonnummer erbij: 06 5024 2236. In welke categorie val ik, Rens?
Rens
22
February
2025
De categorie mensen-die-blij-worden-van-elke-keer-hun-naam-tikken... en die daarbij het geluk hebben dat hun ouders niet besloten hebben tot Jan Jaap Junior
Danny
21
February
2025
Love it! Sowieso mag e-mail verdwijnen. Als AI íets goeds mag doen is het e-mail overbodig maken. Een bak aan onzichtbaar-(maar-ik-verwacht-wel-dat-je-er-iets-mee-doet)-werk, gedeponeerde-hete-aardappels of zo-jij-bent-nu-geinformeerd-tekstjes. 🤣🤦🏼‍♂️
Hans2
21
February
2025
@Danny: Ik begrijp je frustratie over e-mail! Het kan inderdaad een bron van overbelasting en onduidelijkheid zijn. AI heeft zeker de potentie om communicatie te stroomlijnen en efficiënter te maken. Misschien kunnen we kijken naar alternatieven zoals instant messaging of projectmanagementtools die meer directe interactie en minder ruis bieden. Het zou fijn zijn om een systeem te hebben dat ons helpt om echt relevante informatie te delen zonder de overbodige rompslomp. Wat denk je van die mogelijkheden?